‘Bileğimizin gücüyle yendik'
16 Nisan 2018 Pazartesi, 04:34:32
‘Bileğimizin gücüyle yendik'

Futbolcularını kutlayan Fatih Terim, "Sahada bileğinin gücüyle, mantalitesiyle, mücadelesiyle 3 puanı hak eden bir G.Saray vardı" dedi. İmparator, liderlik için de "Allah bize bir şans daha verdi" ifadesini kullandı


GENÇLERBİRLİĞİ yenilgisiyle şoke olan G.Saray, Başakşehir'i devirip şampiyonluk yolculuğunda yeniden yelkenlerini şişirdi. Teknik direktör Fatih Terim, öğrencilerini tebrik edip "Bir hafta önce olmayan konsantrasyonun hepsi vardı. Toplu oyunda, topsuz oyunda, hücumda, defansta tam bir büyük takım, lider takım gibi oynadılar ve lider oldular. Bazen öyle bir maç oynarsınız ki tükenen kredileriniz rakibin kredileriyle çakışır. Bugün tüm bunlara rağmen kazanan G.Saray hakikatten 3 puanı hak etmiştir. Bileğinin gücüyle, mantalitesiyle, mücadelesiyle..." ifadelerini kullandı.
'G.SARAY GİBİ OYNARSAK...'
Takımın önünde zorlu maçlar olduğu yönündeki yorumlarla ilgili de konuşan Terim, şöyle devam etti: "Fikstür zor diyorlar. Eğer G.Saray; G.Saray gibi oynamazsa her maç zor. Tam tersi olursa kolay. Rakibimiz yüksek toplarda ligin en iyi takımlarından biriydi. G.Saraylılar'a böyle güzel bir gece yaşattığı için oyuncularımı kutluyorum. Taraftarımıza böyle güzel bir hediye verdiğimiz için mutluyuz. Allah bize bir şans daha verdi. 'Beş maçınız daha var, lidersiniz, sonuna kadar götürün.' dedi."

DUYGUSALLAŞTIĞI GECEYİ ANLATTI:
‘Eve gittim, çorba
içim Florya'ya döndüm'
G.Birliği yenilgisi sonrası taraftarlar tribünde takımlarını bağrına basmış, Fatih Terim'in gözleri dolmuştu. Tecrübeli hoca, o geceyi şöyle aktardı: "O en gergin anda taraftar şahsıma ve takıma böyle bir sevgi gösteriyorsa, bu beklentiye karşılık veremediğiniz için mahcup oluyorsunuz. Eve gittim, eşim ve kızım beni bekliyorlardı. Hemen bir çorba içip geri döndüm. Gidiş geliş yüz kilometre yol yaptım. İnsanın bir yerine dokunuyor. Hemen geri dönmek istedim. Çok üzüldüm. Kendimi sorumlu hissettim. 'Allah'ım keşke yarın maç olsa' dedirten bir ortam vardı. O kadar candan tezahüratları, bağırışları vardı ki Allah herkese nasip etsin."


İMPARATOR'DAN SEÇMELER:
MARİANO'NUN GOLÜ: Sahalarda ender görülecek güzellikte bir gol. Yapılışa kadar olan bölüm, falsoyla beraber en uzak köşeyi gören bir vuruş... Sağ ayaklı oyuncun sol ayağıyla o golü atması da ayrı bir zeka örneği."
TARAFTAR: Onlar bugün takımla beraber adeta bir kale gibiydiler. Bu birliktelikten ortaya güzel şeyler çıkıyor.
ARDA SORUSU: Galatasaray ile ilgili sorunuz varsa yanıtlayayım!

DONK-DENAYER TERCİHİNE YANIT:

İnandığınızı yapmazsanız
burada işiniz yok
Geldiğinden bu yana sık sık şans verdiği Selçuk İnan'ı kulübeye çekip Donk'u sahaya süren Fatih Terim, ilk kez Maicon'u da kesip yerine Denayer'i oynattı. Terim, bu tercihleriyle ilgili "Teknik adamlık, riskleri alabilmektir. Yoksa rutini kimse eleştirmez. Maç iyi bitmese, 'Denayer uzun süredir oynamıyor, neden koydun?' denebilir. Veya, 'Selçuk iyiydi, neden Donk'u oynattın?' denebilir. Teknik adamlık böyle bir şey. İnandığınızı yapmıyorsanız, zaten burada işiniz yok. Kaybettikten sonra isterseniz sihirbaz olun, yanlışsınızdır. Takımımın kendisi de böyle bir şey beklemiyordu. İkisinin kötülüğünden değildi, bir analiz var ve bunun sonucunda bir oyun düzeni vardı" diye konuştu.

Paylaş
KÜNYE

Copyright © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Habertürk Gazetecilik A.Ş.