Uzaydan da görülüyor
12 Ağustos 2017 Cumartesi, 19:07:28
Uzaydan da görülüyor
Dünya havacılığın merkezi 3. havalimanı şimdiden uzaydan görülebiliyor

 

Dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nın yüzde 61.75'i tamamlanırken 76.5 milyon metrekarelik alan üzerinde inşa edilen mega proje, uzaydan da görülebiliyor. Dünya havacılığın merkezi olacak İstanbul Yeni Havalimanın ilk etabı 29 Ekim 2018 yılında açıldığında da gece uzaydan ışıl ışıl haliyle de dikkat çekecek.
İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu, "O kadar büyük bir proje ki uzaydan görülebilecek bir iş bu. Helikopterle bile tamamını göremiyoruz. Dünyanın en büyük havalimanı yapılanması. Uçaktan baktığımızda ancak tüm alanı görebiliyoruz" dedi.

 

Dünya havacılığın merkezi olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken havalimanının yüzde 61.75'i de tamamlandı. 4 etapta tamamlandığında 150 milyon yolcu kapasiteli olacak havalimanının ilk etabı da 29 Ekim 2018 yılında açılacak. İlk yolcu terminal binası 1.3 milyon metrekare ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olacak ve bu terminalde ilk etapta yılda 90 milyon yolcuya hizmet sunulacak. İstanbul Yeni Havalimanının yapım ve işletmesini üstlenen İGA 10 yıllık işi 42 ay gibi bir rekor sürede tamamlayacak.

Haberin devamı için dokun...

Paylaş
KÜNYE

Copyright © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Habertürk Gazetecilik A.Ş.