'İş isteme' tartışması cinayetle bitti
03 Temmuz 2018 Salı, 19:27:01
'İş isteme' tartışması cinayetle bitti
Osmaniye Ticaret Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy makamında uğradığı silahlı saldırıda yaralandı, yardımcısı Hasan Aksoy yaşamını yitirdi. Saldırgan S.K. gözaltına alındı. Vali Coşkun "Olay, iş isteme sebebiyle olmuş gibi gözüküyor" dedi

 

Osmaniye'de silahlı saldırı sonucu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy yaşamını yitirdi, Başkan Devrim Murat Aksoy yaralandı.

Hasan Ersoy


TSO binasına dün öğle saatlerinde gelen S.K., makamında tartıştığı Başkan Aksoy'a silahlı saldırıda bulundu. Saldırıda, Aksoy ve odada bulunan Ersoy yaralandı.

Devrim Murat Aksoy

MHP 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'un ağabeyi Hasan Ersoy, kaldırıldığı özel hastanede hayatını kaybetti. Bacağından yaralanan Aksoy ise, Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldı. Zanlı S.K. güvenlik güçlerince gözaltına alındı.
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, olaya ilişkin açıklamasında, yakalanan saldırganın yanı sıra olayla bağlantısı olabileceği şüphesiyle gözaltına alınanlar olduğunu söyledi. Saldırıyla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü belirten Coşkun, şunları kaydetti: "Olayın bağlantıları tespit edilmeye çalışılıyor. Olay çok sıcak olduğu için ayrıntılı bir değerlendirme yapma şansımız yok. Saldırgan yakalandı. Bağlantıları ve diğer hususlarla ilgili arkadaşlarımız çalışıyor. Olayla ilgili 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirildi. Konu takip ediliyor. Osmaniye TSO'nun içinde gerçekleşen saldırının ardından şüpheli yaklaşık 200 metre ileride yakalandı. Görünürde olay, iş isteme sebebiyle olmuş gibi gözüküyor ama arka planı farklı olabilir. Onun da araştırması yapılıyor."

Paylaş
KÜNYE

Copyright © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Habertürk Gazetecilik A.Ş.