Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olmalı
14 Haziran 2018 Perşembe, 16:19:16
Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olmalı

  YALOVA MİTİNGİ 14 HAZİRAN CANLI:

***

(miting başlangıç saatleri 20-30dk gecikme gösterebilir)

***

ESKİŞEHİR MİTİNGİ 12 HAZİRAN CANLI:

 

Kenan TAŞKIN/TRABZON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon ve Rize'de halka seslendi, Ovit Tüneli açılış törenine katıldı. Erdoğan konuşmalarında özetle şunları söyledi:
YAZICIOĞLU'NUN MİRASI: Biz karşınıza Cumhur İttifakı ile geliyoruz. Peki onlar kimle geliyor? Yanlarında kimler var? Bunlar siyaseti rezil ettiler, mahvettiler. Bunlar milletin oyunu, milli iradeyi, siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiye ihanet içindeler. Seçimlere ülkücüler ve merhum Yazıcıoğlu'nun mirası BBP ile giriyoruz. İnşallah sizlerin desteği ile irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak.
ÇOCUKLAR ELDEN GİDİYOR: Kardeşlerim biz hizmet siyaseti derken bunun sadece lafını etmiyoruz. Yaptığımız projelerle ülkemizi 2023'e hazırlıyoruz. Laf değil icraat, icraat. Bu muhalefet benim kıraathane lafımdan bir şey anlamadı. Kıraathaneden bunlar kumarhane anlıyor. Kıraathane okuma evi demek. Millet olunca milletin okuma yeri demek. Bundan sonra gençlerimizi biz medeniyetimizin asli unsuru olan okuma kültürüne adapte edeceğiz. Zeytinburnu'nda millet kıraathanesi var. Burada internet var, kek var, çay var, simit var. Bu işsizliğin alameti diyorlar. Burada öğrencilerimiz okuyor, ders çalışıyorlar. 24 saat açık. Ya çocuklarımız elden gidiyor. Onları kurtarmak için bu tür millet kıraathaneleri yapacağız. Ben kek diyorum bunlar keklik anlıyor. İnşallah öğrencilerimiz başarıdan başarıya yürüsünler.
BÜYÜME İLE YAPILIYOR: Bunlar büyümeden anlamıyor, şu anda Türkiye, Hindistan'dan sonra G-20 ülkeri arasında 2. sırada. OECD ülkeleri arasında birinci sırada. Bay Kemal 'Esnaf kardeşim, çiftçi kardeşim bu 7.4'lük büyümeden sizin cebinize bir şey girdi mi?' diyor. Hastaneler, köprüler, yollar okullar neyle yapıyor. Büyüyen, kasası güçlü olan milli bütçeden yapılıyor. Milli bütçenin dışında kaynaklarımız da var. Bunları bilmez. 16 senedir biz kaynakları öyle çeşitlendirdik ki öyle buralara geldik.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ: Eğitimde 2751 adet yeni dersliği şehrimize kazandırdık. Trabzon Üniversitesi şehrimize hayırlı olsun. Birkaç yıla kadar Trabzon'da toplamda 2 bin 800 kişilik yurt binalarını faaliyete geçiriyoruz. Trabzon demek futbol demektir. Trabzon'a 41 bin seyirci kapasiteli Şenol Güneş Stadı'nı kazandırdık mı? Biz söz verdik yaptık. İnşallah bu stat Trabzon'un şampiyonluk maçlarının oynandığı stat olacaktır. Avni Aker stadı ne olacak? Tabii ki millet bahçesi olacak.
AŞILMAZ OLMAKTAN ÇIKIYOR: TOKİ vasıtasıyla Trabzon'a 8 bin konut projesini hayata geçirdik. Trabzon'a 2002 yılına kadar 73 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz buna 140 kilometre bölünmüş yol ilave ettik 16 senede. Trabzon'da toplam 9 adet tüneli tamamlayıp hizmete açtık. Zigana Dağı'nı aşılmaz olmaktan çıkartıyoruz. Zigana Tüneli'ni önümüzdeki yıl bitiriyoruz.
FINDIK, SEÇİM SONRASI: Ovit tüneli ve bağlantı yollarını açıyoruz. Hızlı tren olur da Trabzon'dan mahrum bırakır mıyız? Erzincan-Trabzon arasında yüksek hızlı tren planlıyoruz. Bay Kemal ne diyor, çiftçi aç diyor. Çitçiye destek veriyor. Bu yıl fındık nasıl. Verim iyi mi? Fındıkla ilgili bazı sıkıntılar olduğundan arkadaşımız haberdar etti. Seçimin ardından fındıkla ilgili üreticilerimizi mağdur etmeyecek bir çözüm bulacağız.
ATLA EŞEKLE Mİ TAŞIYACAKSINIZ: Birileri meydan meydan gezip turist sayısını arttıracağız diyor ama yeni havalimanına karşı çıkıyorlar. Bay Muharrem böyle. Aynı kişiler oteller, tesisler yapılmasına da karşı çıkıyor. Turistleri atla, eşekle mi taşıyacaksınız? Ülkeye gelen turistleri sokakta mı yatacaksınız? Turistlere hangi imkanı tanıyacaksınız? Biz latife olsun diye bir şey söylüyoruz, meydan meydan gezip konuşuyorlar. Bunlar yıkım ekibi. Bu yıkım ekibinin gölgesini 24 Haziran'da yok ediyor muyuz?
HABERİN YOK MU, DÜRÜST OL: Biz kırtasiye dükkanlarının önünde bir hafta beklediğimiz günleri biliriz. Üst sınıflardaki abilerimizden teksir kağıtlarını bile para verip alamazdık. Şimdi kitapları sıranın üzerine koyuyoruz. bir kuruş alıyor muyuz? Gençlerimizi, yavrularımız düşünen biziz. Ben 75 kişilik sınıfta okudum. Şimdi 35 kişinin üstünde sınıf kalmadı. Bay Muharrem öğretmenlik yaptım diyor. O dönemden haberin yok mu? Dürüst ol. Geçmişte üniversitelerde gençleri birbirine kırdırmaktan başka ne yapmış bu CHP zihniyeti.
7 HAZİRAN'DAN SONRA: İşte buyrun adaylığı açıklandı. Beyefendi Edirne'deki terör örgütlerinin desteğindeki bir kişiyi gidip ziyaret etti. Bunlar öyle ki 7 Haziran seçiminden sonra benim Kürt kardeşlerimi sokağa çağırıyor. Orada 53 Kürt kardeşimiz öldürüldü mü? Öldürenler kimdi yine Kürtler değil mi? Ama suç onların mıydı? Suç şu anda aday olan kişinin davetiydi. Onlar davet ettiler ve 53 Kürt kardeşimiz orada öldürüldü. 15 yaşında Yasin Börü kardeşimiz orada öldürüldü.
YANLIŞ BİR GELİŞME: Suçlu onlar değil. Suç şu anda aday olan kişinin daveti. 15 yaşındaki Yasin Börü'yü bunlar öldürdü. Söylediği laf şu, ‘Cumhurbaşkanı adayı ya, bırak.' Ne demek cumhurbaşkanı adayı ya bırak. Edirne'deki neymiş mahkum değilmiş, tutukluymuş. Bana göre cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bana göre bu yanlış bir gelişme. Tutukluluğun nedeni çok önemli. Bunların düzeltilmesi gerekli. Terör örgütleriyle omuz omuza olanlara verecek oyumuz yok. CHP, Kandil'in destekledikleriyle birlikte İstanbul'a yürümedi mi?

100 BİN GENCE İMKANI: Gençlerimize yeni bir müjdemiz var. Her yıl 100 bin gencimize, eğitimlerini sürdürdükleri kentte 3 aylık yaz döneminde asgari ücret karşılığı sosyal çalışma imkanı getiriyoruz. Görev alacaklar. Her yıl 100 bin öğrencimiz eğitim öğretimini sürdürdüğü kente katkıda bulunacak.

Paylaş
KÜNYE

Copyright © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Habertürk Gazetecilik A.Ş.