Baron'dan başkomisere
15 Nisan 2018 Pazar, 19:34:25
Baron'dan başkomisere

***

Mustafa ŞEKEROĞLU / İSTANBUL

ONLARCA cinayetin azmettiricisi olduğu ileri sürülen uluslararası çete lideri ve uyuşturucu baronu İranlı Naji Sharifi Zindaşti'nin yakalandığı operasyondan, bir de başkomiser çıktı. Film gibi ‘drone'lu operasyonun ardından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, soruşturmayı genişletti. Ve çeteyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle eski cinayet büro başkomiseri F.Y. de gözaltına alındı. 2014'te Zindaşti'nin kızı ve şoförünün öldürmesi olayını azmettirdiği iddiasıyla tutuklanan Orhan Üngan, uyuşturucu hesaplaşmalardaki cinayetlere o dönem bakan cinayet büro başkomiseri F.Y. ve birkaç polisi rüşvet almakla suçlamıştı. Baron'un başkomiseri Dubai'ye tatile gönderdiğini iddia eden Üngan, ikilinin mesajlaşmalarını da delil olarak mahkemeye sunmuştu.
Öte yandan Zindaşti'nin villasına yapılan baskında, 30 Nisan 2017'de Maslak'taki silahlı saldırıda GEM TV sahibi İranlı asıllı İngiliz vatandaşı işadamı Saeel Karimian ile ortağının öldürülmesiyle ilgili aranan A.K.'nın da yakalandığı ortaya çıktı.

4 GÖZALTI
Yine uyuşturucu hesaplaşmasına kurban gittiği öne sürülen Avukat Kudbettin Kaya'nın geçen yıl restoranda öldürülmesinin ardından cinayeti aydınlatmak için çalışmalarını sürdüren Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri, İstanbul ve Muğla'da önceki gün sabaha karşı eş zamanlı operasyon yaptı. Olaydan sonra kaçan tetikçinin terk ettiği araçta bulunan parmak izlerinden yola çıkarak isimleri belirlenen şüphelilere yönelik birçok adres basıldı. B.K., İ.K.A., E.A, ve A.T.,'nin gözaltına alındığı operasyonda 6 tabanca ve bunlara ait mermiler ile bir polis yeleği bulundu.

Paylaş
KÜNYE

Copyright © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Habertürk Gazetecilik A.Ş.